Omgång för omgång i Div 3 mellersta Götaland 2020       

                                                                         omgång 1

1 omg

Landvetter IS - Hestrafors IF

2-2 (1-1) Publik:

Domare:

 
14 juni Landvetter: Hestrafors:   Victor Karimi  
2020 1-0 Fredrik Forsman 10' 1-1 Simon Nordström Strandh 43'      
  2-2 Omar Conteh 88' 1-2 Linus Nordenskiöld 72'      
           
           
1 omg

Angered BK - Hisingsbacka FC

4-0 (0-0) Publik:

Domare:

 
14 juni Angered:     Alexander Pavlovic  
2020 1-0 Haris Avdiu 63'        
  2-0 Emil Berglind 67'        
  3-0 Emil berglind 74'        
  4-0 Haris Avdiu 82'        
           
           
1 omg

Råslätts SK - IK Kongahälla

0-1 (0-0) Publik:

Domare:

 
14 juni   Kongahälla:   Anel Beqovic  
2020   0-1 Jonathan Hartwig 76'      
           
           
1 omg

Ulricehamns IFK - Dalen/KFF

2-1 (1-1) Publik:

Domare:

 
14 juni Ulricehamn: Dalen/KFF:   Robin Drakenhammar  
2020 1-1 Daniel Helin 23' 0-1 Bita Bångens 8'      
  2-1 Kristoffer Johansson 71'        
           
           
1 omg

Öckerö IF - Kållered SK

3-4 (2-0) Publik:

Domare:

 
14 juni Öckerö: Kållered:   Roberto Incorvaia  
2020 1-0 Daniel "DD" Larsson 6' 2-1 Patrick Abrahamsson 46'      
  2-0 Daniel "DD" Larsson 21' 2-2 Antonio Boulous 62'      
  3-3 Jesper Olofsson 75' (straff) 2-3 Filip Mattsson 72'      
    3-4 Patrick Abrahamsson 90+1'      
           
           
1 omg

Sandareds IF - Torslanda IK

0-1 (-) Publik:

Domare:

 
14 juni   Torslanda:   Mats Danielsson  
2020   0-1 Viktor Stranne      
           
           

 

  Div 3 mell. Götaland  efter 1 omg ma v o f mål po
1 Angered BK 1 1 0 0 4-0 3
2 Kållered SK 1 1 0 0 4-3 3
3 Ulricehamns IFK 1 1 0 0 2-1 3
4 IK Kongahälla 1 1 0 0 1-0 3
5 Torslanda IK 1 1 0 0 1-0 3
6 Hestrafors IF 1 0 1 0 2-2 1
7 Landvetters IS 1 0 1 0 2-2 1
8 Öckerö IF 1 0 0 1 3-4 0
9 Dalen/KFF 1 0 0 1 1-2 0
10 Råslätts SK 1 0 0 1 0-1 0
11 Sandareds IF 1 0 0 1 0-1 0
12 Hisingsbacka FC 1 0 0 1 0-4 0
               

                                                                           omgång 2

2 omg

Dalen/KFF - Sandareds IF

  Publik:

Domare:

 
17 juni          
2020          
           
           
           
2 omg

Kållered SK - Landvetter IS

  Publik:

Domare:

 
18 juni          
2020          
           
           
           
2 omg

IK Kongahälla - Angered BK

  Publik:

Domare:

 
25 juni          
2020          
           
           
           
2 omg

Hisingsbacka FC - Öckerö IF

  Publik:

Domare:

 
25 juni          
2020          
           
           
           
2 omg

Hestrafors IF - Ulricehamns IFK

  Publik:

Domare:

 
26 juni          
2020          
           
           
           
2 omg

Torslanda IK - Råslätts SK

  Publik:

Domare:

 
27 juni          
2020