Västra Cupen 2020                                                                                  

Grupp A

Grupp B Grupp C

Grupp D

Grupp E

Grupp F

Önnereds IK Slottsskogen / Godhem SK Argo Sandarna BK Kungsladugårds BK Hönö IS
Öckerö IF Tynnereds FC Utsiktens BK Azalea BK Inter Linné IFK Björkö
Västra Frölunda IF Donsö IS Göteborgs FF Näsets SK IF Väster FC Linné
Askims IK Älvsborg FF Hovås / Billdal IF Assyriska BK Styrsö BK Pushers BK
           
           

 

     

Grupp A

 Resultat

       

Grupp B

 Resultat

18 feb 18:30 Önneredsplan Önnereds IK - Öckerö IF     18 feb 18:30 Ruddalen 2 Slottsskogen / Godhem - Tynnered FC   
18 feb 20:00 Ruddalen 2 Västra Frölunda IF - Askims IK     18 feb 18:30 Påvelundsplan Älvsborg FF - Donsö IS  
22 feb 13:00 Apelsinplan Önnereds IK - Västra Frölunda IF     22 feb 13:00 Ruddalen 2 Slottsskogen / Godhem - Donsö IS  
22 feb 13:00 Kobbegården Askims IK - Öckerö IF     22 feb 13:00 Påvelundsplan Tynnereds FC - Älvsborg FF   
26 feb 18:30 Kobbegården Askims IK - Önnereds IK     26 feb 18:30 Påvelundsplan Älvsborg FF - Slottsskogen / Godhem  
26 feb 18:30 Ruddalen 2 Västra Frölunda IF - Öckerö IF     26 feb 18:30 Apelsinplan Donsö IS - Tynnereds FC  
                     
                     

 

   

Tabell Grupp A

         

Tabell Grupp B

   
    sp.ma v o f mål po       sp.ma v o f mål po
1   3             1   3          
2   3             2   3          
3   3             3   3          
4   3             4   3          
                                 
                                 

 

     

Grupp C

 Resultat

       

Grupp D

 Resultat

18 feb 18:30 Apelsinplan SK Argo - Utsiktens BK     19 feb 20:00 Åkeredsvallen Sandarna BK - Azalea BK  
18 feb 20:00 Apelsinplan Göteborgs FF - Hovås Billdal IF     19 feb 18:30 Åkeredsvallen Näsets - Assyriska BK  
22 feb 14:30 Apelsinplan SK Argo - Göteborgs FF     22 feb 13:00 Åkeredsvallen Sandarna BK - Näsets SK  
22 feb 11:30 Ruddalen 2 Utsiktens BK - Hovås Billdal IF     22 feb 14:30 Åkeredsvallen Azalea BK - Assyriska BK  
26 feb 20:00 Ruddalen 2 Hovås Billdal IF - SK Argo     25 feb 18:30 Ruddalen 2 Assyriska BK - Sandarna BK  
26 feb 20:00 Påvelundsplan Göteborgs FF - Utsiktens BK     25 feb 18:30 Åkeredsvallen Näsets SK - Azalea BK  
                     
                     

 

   

Tabell Grupp C

         

Tabell Grupp D

   
    sp.ma v o f mål po       sp.ma v o f mål po
1   3             1   3          
2   3             2   3          
3   3             3   3          
4   3             4   3          
                                 
                                 

 

     

Grupp E

 Resultat

       

Grupp F

 Resultat

19 feb 18:30 Apelsinplan Kungsladugårds BK - Inter Linné     19 feb 20:00 Önneredsplan Hönö IS - IFK Björkö  
19 feb 18:30 Önneredsplan IF Väster - Styrsö BK     19 feb 20:00 Apelsinplan FC Linné - Pushers BK  
22 feb 13:00 Önneredsplan Kungsladugårds BK - IF Väster     22 feb 14:30 Kobbegården FC Linné - Hönö IS  
22 feb 14:30 Åkeredsvallen Inter Linné - Styrsö BK     22 feb 14:30 Påvelundsplan Pushers BK - IFK Björkö  
25 feb 18:30 Apelsinplan Styrsö BK - Kungsladugårds BK     25 feb 20:00 Ruddalen 2 Pushers BK - Hönö IS  
25 feb 18:30 Önneredsplan IF Väster - Inter Linné     25 feb 20:00 Åkeredsvallen FC Linné - IFK Björkö  
                     
                     

 

   

Tabell Grupp E

         

Tabell Grupp F

   
    sp.ma v o f mål po       sp.ma v o f mål po
1   3             1   3          
2   3             2   3          
3   3             3   3          
4   3             4   3